СТУДЕНТИТЕ ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ МЕНАЏМЕНТ НА СТРУЧНА ПРАКСА ВО МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈАТА БАТО&ДИВАЈН

Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент се грижи за доследно и стручно изведување на студентската пракса. Да се биде дел од студентите на УТМС е навистина големо задоволство, затоа што со тоа се дел и од компаниите кои се нивни идоли во она што го избрале да го студираат. Студентите од Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент имаа можност своите компетенции да ги добијат од најдобрите професионалци во Маркетинг агенцијата Бато&Дивајн.

Во маркетинг агенцијата Бато&Дивајн, својата пракса ја извршуваа Гордана Најдовска, редовен студент од прва година на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент, Тања Стојковска редовен студент од втора година на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент и Ангела Петковска редовен студент од трета година на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент.

Студентите целосно беа вклучени во работните групи за подготовка и планирање на проектни активности за кои е ангажирана компанијата се разбира под менторство на стучни лица од самата маркетинг агенцијата Бато&Дивајн.

Chestitka velikdenska