СТУДЕНТИТЕ ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ МЕНАЏМЕНТ НА СТРУЧНА ПРАКСА ВО ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА „ОРФЕЈ”

Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент се грижи за доследно и стручно изведување на студентската пракса. Менторите од Универзитетот за туризам и менаџмен ги испраќаат судентите во успешни компании каде професионалците ги вклучуваат во конкретни проекти што им овозможува на студентите да стекнат компетенции и вештини од реалниот бизнис.

Во туристичката агенција „Орфеј”, својата пракса ја извршува Филип Филиповски, редовен студент во втора година на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент. Тој е под менторство на Елена Велјаноска, вработена во туристичката агенцијата.

Студентот е целосно вклучен во работа и планираните промотивни активности на летните аранжмани кои ги на туристичката агенција „Орфеј”.