РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРАКСАТА НА ДЕЛ ОД СТУДЕНТИТЕ

Студентите на Економскиот факултет во моментот се позиционирани во 41 институција во Република Македонија (во Скопје и во уште девет општини), а шест студенти се во Соединетите Американски држави.
И оваа година, студентите на УТМС, координирано и на големо задоволство од страна на организациите и институциите во кои се упатени, ја реализираат праксата во летниот период.

Конкретно, студентите на Економскиот факултет во моментот се позиционирани во 41 институција во Република Македонија (во Скопје и во уште девет општини), а шест студенти се во Соединетите Американски држави.
На илустративната фотографија е студентката Емилија Дукоска, која со останатите колеги ја остварува праксата во Халк банката, сектор за ликвидност.