СТУДЕНТИ ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ МЕНАЏМЕНТ НА ПРАКСА ВО МАРКЕТИНГ АГЕНЦИЈАТА „БАТО&ДИВАЈН“

Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент продолжува со својата практика своите студенти да ги испраќа на практична работа во најуспешните компании. Секој од студентите кој е запишан на Универзитетот има можност да биде испратен на практична работа во компанија од областа која ја изучува.

Во маркетинг агенцијата „Бато&Дивајн“, својата пракса ја извршуваат Бојаџиевска Елена и Бојаџиевска Марија, постдипломци на Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент.

Студентите со задоволство и крајно посветено ги реализираат зацртаните активности, кои секојдневно ги регистрираат во студентскиот е-дневник. Тие целосно беа вклучени во работните групи за подготовка и планирање на проектни активности за кои е ангажирана компанијата, се разбира под менторство на стучни лица од самата маркетинг агенцијата „Бато&Дивајн“.

Менторирањето од страна на вработените во маркетинг агенцијата им овозможува на нашите студенти да ги надоградат своите теоретски знаења со вештини и компетенции од секојдневната практика. Тоа значи дека студентите од Факултетот за меѓународен маркетинг менаџмент имаат можност своите компетенции да ги добијат од најдобрите професионалци во Маркетинг агенцијата „Бато&Дивајн“.